długa i wąska kuchnia

W aranżacji wnętrz ważny jest nie tylko wystrój, ale także zastosowanie funkcjonalnych rozwiązań, które ułatwią korzystanie z pomieszczeń. Niekiedy przestrzeń może być problematyczna w urządzeniu, np. ze względu na niestandardowe wymiary lub mało ustawny rozkład. Dużo kłopotu w umeblowaniu może przysporzyć długa i wąska kuchnia, która potrzebuje zastosowania przemyślanych rozwiązań aranżacyjnych wpływających na jej funkcjonalność. Na rynku zazwyczaj można znaleźć meble w standardowych wymiarach, które nie zawsze będą pasowały do problematycznych pomieszczeń. Warto wtedy skorzystać z usług firmy, która zajmuje się projektowaniem wnętrz, dzięki czemu długa i wąska kuchnia będzie modna i praktycznie urządzona.

Długa i wąska kuchnia

Zaprojektowanie niewielkiej kuchni tak, aby była funkcjonalna i wygodna w użytkowaniu jest niezwykle trudne. Dzięki zastosowaniu trików dekoratorskich można ją optycznie powiększyć, jednak w dalszym ciągu nie zmieni to jej powierzchni użytkowej. Długa i wąska kuchnia wymaga wdrożenia niestandardowych rozwiązań, które umożliwią swobodne korzystanie z wyposażenia i umeblowania. W takich pomieszczeniach najczęściej stosuje się jednostronną zabudowę lub układ mebli tworzący literę L. Dzięki temu w kuchni można wygospodarować sporo miejsca, które ułatwi poruszanie się po niej oraz zamontowanie niezbędnych sprzętów.

Jak urządzić długą i wąską kuchnię?

Aby wnętrze nie zostało przytłoczone, a jednocześnie zmieściły się w nim wszystkie niezbędne urządzenia AGD, długa i wąska kuchnia powinna być urządzana z rozwagą i pomysłem. Projektanci mebli na wymiar w swoich projektach uwzględniają również wyposażenie kuchenne. Umożliwia to zabudowę kuchenki, piekarnika i innych urządzeń meblami, dzięki czemu kuchnia zyska na funkcjonalności oraz estetyce. Również wiszące szafki są zaprojektowane w ten sposób, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń i zapewnić dodatkowe miejsce do przechowywania akcesoriów kuchennych.

Aby optycznie powiększyć przestrzeń, długa i wąska kuchnia najczęściej utrzymana jest w jasnych, stonowanych kolorach, które stosuje się w przypadku mebli, ścian lub podłogi. Dla równowagi warto pokusić się o kontrastowe akcenty dodające nowoczesnego charakteru.

Długa i wąska kuchnia z pewnością nie należy do najłatwiejszych w urządzaniu, ale nasi specjaliści znajdą rozwiązanie z każdej sytuacji. Posiadamy mnóstwo autorskich pomysłów na aranżację pomieszczeń, dzięki czemu meble zaprojektujemy tak, aby pasowały do konkretnego wnętrza, podnosząc jednocześnie jego funkcjonalność.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi dotychczasowymi realizacjami